włoska restauracja Kraków centrum

Wyjątkowa kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Wśród wielu wariantów, które daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie dania

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. Restaurants in Main Market Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, focaccia, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *