Przygotowanie do połogu

Coraz więcej dam, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

sonda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. Wielokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, bo ćwiczenia dają w owym czasie poprawniejsze rezultaty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, bardzo ważną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie należy następnie jak na ogół powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze damom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie prędko pozwala ona wrócić do normy i czuć się poprawnie. Wiele pacjentek oświadcza, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu czy też niedogodności bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *